Radovi na adaptaciji prostorija Zavoda za zapošljavanje RS rezervisani za firmu iz Istočne Ilidže
Dugogodišnji direktor Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske i poslanik u Predstavničkom domu Parlamenta BiH Miroslav Vujičić suvlasnik je placa na Jahorini od 573 kvadrata. Vlasnici uz Vujičića su još i firma “NPL project”, te još jedna osoba. Dobra saradnja pomenutih lica nastavlja se poslovima koje “NPL” dobija od Zavoda. Pa i sada, kada se Vujičić nalazi na funkciji zamjenika ove javne ustanove, firmi iz Istočne Ilidže dodijeljen je posao adaptacije prostorija Zavoda u Palama i Srebrenici. Najpovoljniji ponuđač u oba slučaja bio je “NPL Project”.
Piše: Sanja Vasković
JU Zavod za zapošljavanje Republike Srpske krajem prošle godine pokrenuo je postupak javne nabavke radova adaptacije poslovnih prostorija Zavoda u Palama, Srebrenici i Banjoj Luci.
Iako je riječ o otvorenom postupku u slučaju radova na adaptaciji prostorija u Palama, ponudu je poslala samo firma “NPL Project”.
Komisija za javne nabavke ocijenila je da ponuda u cjelosti odgovara uslovima i zahtjevima tenderske dokumentacije te predložila da se sa izabranim ponuđačem zaključi ugovor.
Vrijednost radova iznosi 24.386 KM sa uračunatim porezom.
Iako se na tender za nabavku radova adaptacije prostorija Zavoda u Srebrenici javilo četiri ponuđača, opet je ponuda firme “NPL Project” iz Istočne Ilidže bila najpovoljnija, s obzirom da je riječ o najnižoj ponudi.
Ostale ponude bile su one firmi iz Srebrenice, Bratunca i Zvornika.
Vrijednost ponude je 17.415 KM sa uračunatim PDV-om.

Dodatno, iako su otvaranjem ponude ove firme primijetili računsku grešku, odabranoj firmi uputili su zahtjev za „prihvatanje ispravki računske greške“.
Tender vezan za prostorije u Banjoj Luci je poništen.
“Po izvršenoj analizi dostavljene dokumentacije Komisija je utvrdila da je ponuda formalno pravno ispravna, ali je neprihvatljiva jer prelazi procijenjenu vrijednost nabavke”, navodi se u odluci o poništenju.
Procijenjena vrijednost radova u ovom slučaju iznosila je 2.500 KM bez PDV-a, a vrijednost pristigle ponude bila je 3.300 KM.
Opet, jedinu ponudu i u ovom slučaju, iako je tender poništen, dostavila je firma “NPL Project”.
Pomenuta firma godinama unazad radila je adaptacije prostorija Zavoda i u drugim opštinama, kao što su Čajniče, Foča, Višegrad, Istočno Novo Sarajevo, Prijedor.
Vlasnik firme je Siniša Lubura.
Zanimljivo je da je ova firma, zajedno sa funkcionerom SNSD-a Miroslavom Vujičićem suvlasnik placa na Jahorini, o čemu je naš portal pisao.
Naime, prije dvije godine opština Trnovo usvojila je Odluku kojom se daje saglasnost na zaključenje ugovora između ove opštine i kupaca: Miroslav Vujićić, Siniša Berjan, Aleksandar Majkalović, te firme „NPL Project“ i d.o.o Nekretnine Jahorina (Zoran Obućina).
Na osnovu podataka RUGIPP-a, trenutni vlasnici parcele su Miroslav Vujičić, “NPL Project” te Branka Obućina.
Kao što smo naveli, ova firma iz Istočne Ilidže i ranije je dobijala brojne poslove upravo od ove ustanove dok je na njenom čelu bio Miroslav Vujičić.
Zanimljivo je i to da su u ovom slučaju trenutni direktor Zavoda za zapošljavnje Damjan Škipina i Miroslav Vujičić samo zamijenili funkcije.
Privredni razvoj Istočne Ilidže po mjeri Miroslava Vujičića: Dodjela novca fiktivnim firmama
